Biz Kimiz?

Tek Kılavuz İnternet Reklam Hizmetleri Bilişim A.Ş

2001

Hikaye Başlar

Kurucu Mehmet Volkan Çakmak, Cimnastik kariyeri sırasında kendisine ait kişisel websitesi yaptığında sene 2001'di. O dönem yeni yeni yaygınlaşan internet teknolojilerini fırsata çevirdi. Web sitesi satışına başladı.

2005

Adwords'le Tanışma

Google'ın çevrimiçi reklamcılık hizmeti olan Adwords'ün yayına başlamasından 3 yıl sonra, Mehmet Volkan Çakmak, freelance hizmet verdiği müşterilerine Adwords hizmetini de sunmaya başladı. Ankara'da birçok kobinin internet reklamcılığıyla tanışmasına vesile oldu.

2005

Tek Kılavuz Artık Şirketleşir

Artan kobi ihtiyaçları ile, başta Adwords olmak üzere tüm web hizmetlerini sunmak için Tek Kılavuz İnternet Hizmetleri adıyla şirket kuruldu. Google'ın online eğitimlerine katılan Mehmet Volkan Çakmak, o dönemki gerekli sertifikaları almaya hak kazandı.

2009

Artık Ekip Kurulur.

Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin birçok bölgesine hizmet vermeye başlayan Tek Kılavuz ekibi 3 kişi oldu. Aynı zamanda müşteri portföyünün artması ve yönetilen ciroların büyümesi ile, şirket Anonim Şirkete dönüştürüldü

2011

Facebook'la Tanışma

Geniş bant internet kullanımının yaygınlaşması ve dünyadaki sosyal medya trendlerinin Türkiye'ye de sıçraması ile hızla büyüyen facebook, hedefleme kampanyalarını ülkemize de açtı. Tabi ki bu hizmeti ilk sunan firma da Tek Kılavuz oldu.

2012

Başarılar Başarılar Başarılar

Google Türkiye, artan reklam ajanslarının kalitelerini yükseltmek adına ajanslar arası 3 aylık dönemler halinde yarışmalar düzenlemeye başladı. En çok bütçe yöneten ajans, En çok yeni hesap açan ajans, En çok müşteri devamlılığı sağlayan ajans gibi birçok kategoride defalarca birincilik ödülünün ilkleri bu sene alındı.

2014

Yeni Ofis Yeni Heyecan

Bu tarihe kadar 3000'den fazla firmaya hizmet veren Tek Kılavuz, kocaman ailesi ile yeni yuvası, Ankara Ümitköy Irmakkent Villalarındaki ofisine taşındı. 11 kişilik ekip, tüm gücüyle müşterilerine hizmet vermeye başladı.

2015

Kenshoo ile Sonsuz Optimizasyon

Yetişilemez bir dinamizmle büyüyen internet reklamcılığına bu büyüklükteki ekiple bile yetişilemiyordu. Aynı zamanda sektör tekdüze hale gelmiş ve önü alınamaz bir bilgi kirliliğinin içinde kalmıştı. Bu sebepler yüzünden Tek Kılavuz, yıllar önce olduğu gibi sektörün dinamizmini dünyanın bir numaralı teklif optimizasyon sistemi Kenshoo ile işbirliği yaptı. Tek Kılavuz ve Kenshoo sadece 4 ayda, tüm performans metriklerinde ortalama %33 artış sağladı.