“ DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK ”
NELER YAPTIK ?
BAŞARI HİKAYELERİ
Google Reklamları - başarı hikayeleri TESBİHANE TEK KILAVUZ İLE CİROSUNU 8,96 KATINA ÇIKARDI
Tesbihane 2015 yılından bu yana Google reklamları ve tüm dijital reklam çalışmaları için Tek Kılavuz Dijital Performans Ajansından profesyonel destek almaktadır.devamı »
Tüm Başarı Hikayeleri İçin Tıklayınız
KARİYER
Tek Kılavuz Ailesi'ne Hoşgeldiniz
Tek Kılavuz Dijital Performans Ajansı'nda Türkiye'nin önde gelen markalarına hizmet vermek ve gücümüze güç katmak için Ailemizin bir parçası mı olmak istiyorsunuz? Yan taraftaki form alanı ile bize ulaşın. İlgili departman sorumlumuz size ulaşsın.
BAŞVURU FORMU

Google Alışveriş Sonuçları Reklamları

Google Ürün Listeleme Reklamları kurulum ve yönetimini Kenshoo PLA ile optimize ediyor ve satışlarınızı %109 arttırıyoruz!


Google Alışveriş Sonuçları Reklamları
STANDART METIN REKLAMLARA GÖRE Alışveriş Reklamları %49 Daha iyi dönüşüm Sağlar
PLA harcamaları yıldan yıla artmakta ve bu 2013’ün 4.çeyreğinde oldukça açık bir hale geldi. PLA’lar sadece daha çok bütçe almıyor, aynı zamanda metin reklamlarından da daha iyi performans gösteriyor. Analizlerimize göre PLA reklamları metin reklamlarına göre %49 daha iyi dönüşüm oranlarına sahipler

Google Alışveriş Sonuçları
Kenshoo Search ile Alışveriş Reklamlarında Satışları Artan Global ve Ulusal Markalar
tesbihane
pcdepo
gezergiyim
dalkilicspor
skyscanner
ebay
Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

Google Alışveriş Sonuçları Reklamları Nedir ?

Arama motoru reklamlarının Türkiye için yeni reklam verme modeli olan Google Alışveriş Sonuçları Reklamları Normal metin reklamlara göre tıklanma oranlarınızı ortalama 10 kat daha fazla tıklama almasını sağlamaktadır. Bu sayede ve henüz çok bilinmeyen bu reklam modelinin normal tıklama başı maliyetlere göre ortalam yüzde 40 daha ucuz olduğunu yaptığımız kampanyalardan test ettik.
1-) Arama sonuçları reklamı sayesinde kullanıcılar aradıkların ürünün görselini görür ve gereksiz tıklama yapmaz!
2-) İlgilendiği ürünü sitenize gelmeden rakiplerinize fiyatınızı kıyaslar ve pahıysanız tıklama yapmaz.
3-) Reklam alanında daha dikkat çekici ve geniş bir alana sahip olursunuz!
4-) Normal metin reklamlarınızla birlikte ürün listeleme reklamları aynı kelimelerde aynı anda reklamınız gözükebilir!

Google Alışveriş Sonuçları Reklamları Nedir ?

Google Alışveriş Reklamları Nerede Gözükür?

Alışveriş sonuçları reklamları nerelerde çıkar sorusunun cevabı ise, Google arama sorgularının listelendiği sayfanın en üstünde sol tarafta ve rekabet ve alaka durumuna göre yine arama sonuçlarında sağ tarafta kare boyutlarında google ürün listeleme reklamları yani google alışveriş sonuçları reklamları gösterilebilmektedir.

Google Alışveriş sonuçları reklamlarında anahtar kelimeleri manuel olarak belirleyemezsiniz. Google merchant center hesabımıza kayıt etmemiz için bizlere ürün veri feedleri XML yada excell dosyası göndermeniz yetelridir. Ürünlerinizin adından kategorisinden ve ürün açıklamasına göre sistem kendisi reklamları göstereceği kelimeleri yakalar ve yayına alır. Alışveriş reklamları için tıklama başı maksimum ödemek istediğiniz tutarı belirlersiniz ve sistem kendisi otomatik olarak aynı arama motoru metin reklamlarında olduğu gibi bir üst konuma sizi geçirmek için altta yer alan kullanıcın tıklama başı maliyetinin 1 kuruş üstünü ödeyecek şekilde sizden alır ve reklam sıralamanızı belirler. Alışveriş sonucu reklamları edindiğimiz tecrübelerimizden yola çıktığımızda mevcut metin reklamlarına göre adwords sisteminde henüz fazla rekabeti olmayan bu kampanya kurgusunda google adwords sanırım biraz ayrıcalık tanıyor ve tıklama başı maliyetler normal fiyatlara göre ortalama yüzde 40 daha uygun çıkmaktadır.

Google Alışveriş Reklamları Nerede Gözükür?
Alışveriş Kampanyaları Geliştirme Planı

Kenshoo PLA ile Bizim destek planımız tekrarlı bir yaklaşıma sahiptir. Baz desteğimizin üzerine daha ileri düzeyde destek vermemizin yolu da zaten budur. Desteğimizin 3 fazı bulunur.

Başlangıç fonksiyonelliği Mayıs ayında ek fonksiyonel özellikler ortaya koyduk. Google alışveriş reklam kampanyalarını Kenshoo’ya yükleyip, sadece yönetmekle kalmayıp aynı zamanda teklif optimizasyonu da yapabileceksiniz. Talebe göre yönetilen kampanyaların entegrasyonu ve raporlaması henüz platformumuzda desteklenmiyor. Eğer bunu yapabildiğiniz bir çözümünüz varsa onunla devam etmenizi öneriyoruz.

Yoğun Destek Ürün Listeleme kampanyaları için oluşturduğumuz sistemin getirdiği özellikler: Tam erişim ile kampanyaları download etme, teklifleri değiştirme, dönüşümleri takip etme ve değişiklikleri upload etme Hangi ürün gruplarının ve ürünlerin nasıl performans sergilediğini gösteren gelişmiş raporlama Otomatik ve entegre edilmiş teklif yönetimi ile teklif stratejisi özel bir algoritma ile kullanılır. Bu anahtar kelime ve ürün grubu bazında yapılabilir. Talep ile yönetilen kampanyalar sayesinde buradan elde ettiğiniz başarılar sosyal ağlarda da kullanılabilir.

İleri düzey destek Ağustos’tan itibaren, alışveriş kampanyalarını yönetme ve mevcut dijital stratejilerinize entegre etmede kullanabileceğiniz ek çözümler sunmaya başladık. Bu kenshoo’nun kendine has medya optimizasyon tahmincisi, otomatik teklif verme ve bütünsel analiz gibi avantajları shopping kampanyalarında da kullanılabileceği anlamına geliyor.

Birden Çok Tıklamaları Unutun!

AdWords Arayüzüne Göre Ürün grupları seviyesinde reklam oluşturmak eski ürün hedeflemesinden daha kolayken, shopping kampanyalarındaki fiyat teklifi girişleri halen hantal ve kullanışsızdır. Çoklu teklif verme durumu daha zordur. Özellikle çoklu kampanya yönetimlerinde.

Click 1-Kenshoo bu gibi olumsuzlukları ortadan kaldırmak için ürün grupları hiyerarşisinin görünümünü kolaylaştıran bir arayüz geliştirmiştir.

Click 2-Aynı zamanda bu ürün gruplarını aynı hiyerarşiye göre kolayca filtreleyebilirsiniz.

Click 3- En önemlisi de ürün gruplarını çabuk bir şekilde optimize edersiniz.

Ürün Gruplarını Kolaylıkla Yönetebilirsiniz

Kenshoo ile Google Alışveriş Reklamları için sunduğumuz destek sizin normal kampanya yönetimlerinizde kullandığınız fonksiyonelliği de kullanılabilir hale getiriyor. Google Ürün Listeleme kampanyalarının download ve upload yapılabilmesi, yeni promosyon çizgilerinin belirlenmesi gibi özellikler kullanılabilir. Ürün gurubu ve ürün reklamı filtrelerine dayalı özel raporlama ve toplu değişimleri de ANAYLISIS GRID ile kolayca yapabilirsiniz. Aynı zamanda ileri zamanlı değişiklikleri de Scheduled Actions özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

Alışveriş Kampanyası Özgü Teklif Politikaları

Kenshoo Search ile Ürün listeleme reklamları değişik teklif verme stratejileri gerektiren tamamıyla yeni tip reklamlardır. Bu reklamların teklif yapabileceğiniz anahtar kelimeleri yoktur ve kalite puanı, pozisyon durumları gibi değişkenler bulunmaz. İşte bu yüzden teklif vermek oldukça zor hale gelir. Diğer platformlardan farklı olarak, Kenshoo iki yeni shopping kampanyası teklif stratejisi geliştirmiştir. Bunlar sayesinde, ürünlerin performanslarına göre Kenshoo çok daha zekice teklif önerileri sunar

Bu iki strateji, reklam grubu seviyesinde daha iyi teklifleri oluşturabilmek ve mobilde teklif ayarlamaları için ürün açıklamasını kullanır. (tabi bu ürün açıklamalarının Merchant center’da kullanılabilir olması gereklidir)
Burada, Kenshoo’nun diğer portfolyolarında da yaptığı gibi marjinal ROI hesaplanır ve bundan sonra harcanacak 1 doların nerede daha iyi dönüşüm yapacaksa orada harcanması sağlanır. Aynı şekilde, bu PLA-model bir sonraki tıklamanın değerini tahmin eder ve en iyi performans verecek olan ürün grubuna yatırım yapar.

Kenshoo, alışveriş sonuçları kampanyalarına çok fazla yatırım yapmakta ve bu iki teklif stratejisini sunmaktan gurur duymaktadır.Biz Sizi Arayalım
WhatsApp'ta Paylaş